GMC32X7R226K10NTD
Mfr.Part #
GMC32X7R226K10NTD
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.110 (2.80mm)
Datasheets
GMC32X7R226K10NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC32X7R226K10NTD
GMC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm X7R ±10% 22µF