GMC32CG822J50NT
Mfr.Part #
GMC32CG822J50NT
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
8200 pF
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Datasheets
GMC32CG822J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC32CG822J50NT
GMC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 8200pF