GMC32CG392G50NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC32CG392G50NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Product Status :
Active
Ratings :
Tolerance :
±2%
Lead Style :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Spacing :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
3900 pF
Series :
GMC
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Features :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
GMC32CG392G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC32CG392G50NT
GMC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±2% 3900pF