GMC31X7R274J25NT
Mfr.Part #
GMC31X7R274J25NT
Description
CAP CER 0.27UF 25V X7R 1206
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.27 μF
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC31X7R274J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31X7R274J25NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7R ±5% 0.27µF