GMC31CG7R0B200NT
Mfr.Part #
GMC31CG7R0B200NT
Description
CAP CER 7PF 200V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Features :
Capacitance :
7 pF
GMC
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Style :
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Ratings :
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
GMC31CG7R0B200NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG7R0B200NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±0.1pF 7pF