GMC31CG6R2D100NT
Mfr.Part #
GMC31CG6R2D100NT
Description
CAP CER 6.2PF 100V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
6.2 pF
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
GMC31CG6R2D100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG6R2D100NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 6.2pF