GMC31CG682K16NT
Mfr.Part #
GMC31CG682K16NT
Description
CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 1206
Capacitance :
6800 pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Datasheets
GMC31CG682K16NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG682K16NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 6800pF