GMC31CG562J25NT
Mfr.Part #
GMC31CG562J25NT
Description
CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
5600 pF
Datasheets
GMC31CG562J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG562J25NT
GMC 5600 pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
GMC31CG562J25NT Overview
A program's size/dimension is 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
GMC31CG562J25NT Features
a size/dimension of 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)