GMC31CG4R0C100NT
Mfr.Part #
GMC31CG4R0C100NT
Description
CAP CER 4PF 100V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
4 pF
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
GMC31CG4R0C100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG4R0C100NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 4pF