GMC31CG332F100NTD
Mfr.Part #
GMC31CG332F100NTD
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3300 pF
Datasheets
GMC31CG332F100NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG332F100NTD
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±1% 3300pF