GMC31CG330J50NTD
Mfr.Part #
GMC31CG330J50NTD
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Capacitance :
33 pF
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
GMC31CG330J50NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG330J50NTD
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 33pF