GMC31CG301F200NT
Mfr.Part #
GMC31CG301F200NT
Description
CAP CER 300PF 200V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Capacitance :
300 pF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Datasheets
GMC31CG301F200NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG301F200NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±1% 300pF