GMC31CG223G50NT
Mfr.Part #
GMC31CG223G50NT
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
0.022 μF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC31CG223G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG223G50NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±2% 0.022µF