GMC31CG221J100NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC31CG221J100NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status :
Active
Series :
GMC
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
220 pF
Voltage - Rated :
100V
Approvals :
CSA, UL
Current Rating :
150 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C