GMC31CG121K50NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC31CG121K50NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
120 pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
50V
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
GMC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Datasheets
GMC31CG121K50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG121K50NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 120pF