GMC31CG104F50NT
Mfr.Part #
GMC31CG104F50NT
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance :
0.1 µF
Tolerance :
±1%
Datasheets
GMC31CG104F50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG104F50NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±1% 0.1µF