GMC31CG100J25NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC31CG100J25NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Series :
GMC
Capacitance :
10 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Product Status :
Active
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
GMC31CG100J25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC31CG100J25NT
GMC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 10pF