GMC21X7R332K200NTD
Mfr.Part #
GMC21X7R332K200NTD
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
3300 pF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Active
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21X7R332K200NTD
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm X7R ±10% 3300pF