GMC21X7R154M25NT
Mfr.Part #
GMC21X7R154M25NT
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
Capacitance :
0.15 μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
GMC21X7R154M25NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21X7R154M25NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm X7R ±20% 0.15µF