GMC21X7R105M16NTD
Mfr.Part #
GMC21X7R105M16NTD
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1 µF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
GMC21X7R105M16NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21X7R105M16NTD
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm X7R ±20% 1µF