GMC21CGR75C100NTD
Mfr.Part #
GMC21CGR75C100NTD
Description
CAP CER 0.75PF 100V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
0.75 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC21CGR75C100NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CGR75C100NTD
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±0.25pF 0.75pF