GMC21CG8R0D50NT
Mfr.Part #
GMC21CG8R0D50NT
Description
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Capacitance :
8 pF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
GMC21CG8R0D50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG8R0D50NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 8pF