GMC21CG681G50NT
Mfr.Part #
GMC21CG681G50NT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
680 pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
GMC21CG681G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG681G50NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±2% 680pF