GMC21CG561J100NT
Mfr.Part #
GMC21CG561J100NT
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
560 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Datasheets
GMC21CG561J100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG561J100NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±5% 560pF