GMC21CG470M100NT
Mfr.Part #
GMC21CG470M100NT
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
47 pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
RoHS :
Non-Compliant
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
GMC21CG470M100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG470M100NT
GMC 47 pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GMC21CG470M100NT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
GMC21CG470M100NT Features
a size/dimension of 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)