GMC21CG331K100NT
Mfr.Part #
GMC21CG331K100NT
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
330 pF
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
GMC21CG331K100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG331K100NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±10% 330pF