GMC21CG331G50NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC21CG331G50NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±2%
Capacitance :
330 pF
Voltage - Rated :
50V
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status :
Active
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
GMC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Datasheets
GMC21CG331G50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG331G50NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±2% 330pF