GMC21CG271K200NT
Mfr.Part #
GMC21CG271K200NT
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
270 pF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Datasheets
GMC21CG271K200NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG271K200NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±10% 270pF