GMC21CG221F16NT
Mfr.Part #
GMC21CG221F16NT
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
220 pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±1%
Datasheets
GMC21CG221F16NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG221F16NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±1% 220pF