GMC21CG150K200NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC21CG150K200NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
GMC
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
15 pF
Datasheets
GMC21CG150K200NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG150K200NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±10% 15pF