GMC21CG132J50NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GMC21CG132J50NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1300PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
1300 pF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
GMC
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
GMC21CG132J50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG132J50NT
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±5% 1300pF