GMC21CG121J50NTD
Mfr.Part #
GMC21CG121J50NTD
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
120 pF
Thickness (Max) :
0.037 (0.95mm)
Datasheets
GMC21CG121J50NTD
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC21CG121J50NTD
GMC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±5% 120pF