GL050F35CDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GL050F35CDT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Type :
MHz Crystal
Series :
ATSSMGL
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
HC-49/US
Frequency Stability :
±50ppm
Physical Dimension :
L11.7XB5.0XH4.3 (mm)/L0.461XB0.197XH0.169 (inch)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
18pF
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Frequency :
5MHz
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e1
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Drive Level :
100 µW
Size / Dimension :
0.461Lx0.197W 11.70mmx5.00mm
Operating Frequency :
5MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C