GKY40046
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GKY40046
Manufacturer
Sprague Goodman
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 8-40PF 50V SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Adjustment Type :
Top
Q @ Freq :
200 @ 1MHz
Series :
SURFTRIM® GKY
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance Range :
8pF~40pF
Package / Case :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.181Lx0.130W 4.60mmx3.30mm
Feature :
LOW PROFILE
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
GKY40046
Sprague Goodman GKY40046
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD