GKY3R066
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GKY3R066
Manufacturer
Sprague Goodman
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 1.7-3PF 100V SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Terminal Shape :
Gull wing
Packing Method :
TR
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.8034mm
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Length :
4.5mm
Adjuster Orientation :
Vertical
Dielectric Material :
Ceramic
Adjustment Type :
Top
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SURFTRIM® GKY
Capacitance Range :
1.7pF~3pF
Feature :
LOW PROFILE
HTS Code :
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
SMD/SMT
Datasheets
GKY3R066
Sprague Goodman GKY3R066
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD