GKG6R086-05
Mfr.Part #
GKG6R086-05
Manufacturer
Sprague Goodman
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIM 2-6PF 100V SMD
Trimmers, Variable Capacitors
Q Factor :
500
Min Operating Temperature :
-25°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance Range :
2pF~6pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Height :
3mm
Series :
SURFTRIM® GKG
Composition :
Ceramic
Test Frequency :
1MHz
Termination :
Length :
4.5mm
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Width :
4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
GKG6R086-05
Sprague Goodman GKG6R086-05
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD