GKG10015
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GKG10015
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 100V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Terminal Pitch :
5mm
Capacitance Range :
3pF~10pF
Adjuster Orientation :
Vertical
Series :
SURFTRIM® GKG
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
ECCN Code :
EAR99
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
Snap in
Height :
5.08mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Adjustment Type :
Top
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
6.096mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
GKG10015
Sprague Goodman GKG10015
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD