GHR11000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GHR11000
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 0.8-11PF 1250V
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Height Seated (Max) :
0.594 15.09mm
Series :
PISTONCAP®
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Feature :
Panel Mount
Voltage - Rated :
1250V
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Glass
Feature :
Sealed
Size / Dimension :
0.312Dia 7.92mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Multi-turn :
1
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250V
Capacitance Range :
0.8pF~11pF
Q @ Freq :
900 @ 20MHz
HTS Code :
Surface Mount :
No
Reference Standard :
MIL-C-14409D
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Mounting Type :
User Defined
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
GHR11000
Sprague Goodman GHR11000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD