GE24I18-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GE24I18-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 24W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Cable Length :
1.524m
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, GS, RCM
Depth :
40.5mm
Mount :
Plug-In, Wall
Max Output Power :
24W
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Output Current :
1.33A
Voltage - Output 1 :
18V
Region Utilized :
International
Output Type :
FIXED
Weight :
134g
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Efficiency :
Level VI
Cord Length :
59 1.50m
No Load Power Consumption :
75mW Max
Polarization :
Positive Center
Series :
GE24 (24W)
Max Output Current :
1.33A
Polarity :
Positive
Size / Dimension :
3.19Lx1.69W x 1.59 H 81.0mmx43.0mmx40.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Output Power :
23.9W
Height :
40.64mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Number of Outputs :
1
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Input Current :
700mA
Current - Output 1 :
1.33A