GE18I15-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GE18I15-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, GS, RCM
Depth :
40.5mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Input Current :
700mA
Max Output Power :
18W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
Level VI
Output Type :
FIXED
Series :
GE18 (18W)
Mount :
Plug-In, Wall
Polarity :
Positive
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
No Load Power Consumption :
75mW Max
Current - Output 1 :
1.2A
Factory Lead Time :
26 Weeks
Number of Outputs :
1
Region Utilized :
International
Weight :
134g
Output Power :
18W
Output Current :
1.2A
Polarization :
Positive Center
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Max Output Current :
1.2A
Size / Dimension :
3.19Lx1.69W x 1.59 H 81.0mmx43.0mmx40.5mm
Height :
40.64mm
Voltage - Output 1 :
15V