GC343QD7LP224KX18L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GC343QD7LP224KX18L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP MLCC .22UF 450V X7T 1812
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Packaging :
MouseReel
Width :
3.2 mm
Tolerance :
10 %
Height :
2 mm
Length :
4.5 mm
Qualification :
AEC-Q200
Features :
Termination :
Standard
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Thickness (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
Automotive
Diameter :
Lead Style :
Series :
GC3
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7T
Lead Spacing :
Capacitance :
0.22 uF
Product :
Automotive MLCCs
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Dielectric :
X7T
Ratings :
AEC-Q200
Failure Rate :
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
450V
Murata Electronics GC343QD7LP224KX18L
GC3 1812 4532metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7T 10% 0.22uF