GC0800042
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GC0800042
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
HC-49/US
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Height Seated (Max) :
0.165 4.20mm
Physical Dimension :
L11.7XB4.8XH4.0 (mm)/L0.461XB0.189XH0.157 (inch)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Pbfree Code :
yes
Frequency :
8MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Frequency :
8MHz
Type :
MHz Crystal
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SaRonix-eCera™ GC
Mount :
Surface Mount
Height :
4.191mm
Size / Dimension :
0.461Lx0.189W 11.70mmx4.80mm
Load Capacitance :
20pF