G9SE-221-T30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G9SE-221-T30
Manufacturer
Omron Automation
Description
SAFETY UNIT 2+2+1 INST+TD O/P
Stock
299
In Stock :
299
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Safety Relays
Coil Voltage :
24VDC
Release Time :
15ms
Packaging :
Bulk
Switching Voltage :
250VAC 30VDC -Max
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
2015
Operating Temperature :
-10°C~55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operate Time :
100ms
Series :
G9SE
Mounting Type :
DIN Rail
Termination Style :
Screw Terminal
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
5A