G83270023
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G83270023
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Tolerance :
±20ppm
Pbfree Code :
yes
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
0.032768MHz
Physical Dimension :
L3.2XB1.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.059XH0.031 (inch)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
Frequency :
32.768kHz
Published :
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Series :
SaRonix-eCera™ G8
Load Capacitance :
7pF