G3VM-351GL(TR)
Mfr.Part #
G3VM-351GL(TR)
Package / Case
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
Solid State Relays
Load Current :
110mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Output Current :
120mA
Gull wing
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Operating Temperature (Max) :
65°C
Isolation Voltage-Max :
1500V
Max Input Voltage :
1.3V
Max Input Current :
50mA
On-State Resistance (Max) :
35Ohm
Package / Case :
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Number of Elements :
1
Number of Pins :
4
On-State Current-Max :
0.1A
Voltage - Load :
0V~350V
Resistance :
35Ohm
Surface Mount
Forward Current-Max :
0.025A
Max Output Voltage :
350V
Voltage - Input :
1.15VDC
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
G3VM-351GL(TR)
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-351GL(TR) from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SOP (0.173, 4.40mm), Number of Pins:4, Circuit:SPST-NO (1 Form A), Mounting Type:Surface Mount, G3VM-351GL(TR) pinout, G3VM-351GL(TR) datasheet PDF, G3VM-351GL(TR) amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-351GL(TR) ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.