G3VM-351G(TR)
Mfr.Part #
G3VM-351G(TR)
Package / Case
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
On-State Resistance (Max) :
50Ohm
Voltage - Input :
1.15VDC
Number of Pins :
4
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Load :
0V~350V
Max Output Current :
110mA
Max Input Voltage :
1.3V
Series :
G3VM
Output Current :
110mA
Pbfree Code :
yes
Published :
Forward Current-Max :
0.025A
Input Current :
50mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Output Voltage :
350V
Max Input Current :
50mA
Resistance :
35Ohm
TRANSISTOR OUTPUT SSR
On-State Current-Max :
0.1A
Package / Case :
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Elements :
1
Isolation Voltage :
1.5kV
Datasheets
G3VM-351G(TR)
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-351G(TR) from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:4, Circuit:SPST-NO (1 Form A), Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SOP (0.173, 4.40mm), G3VM-351G(TR) pinout, G3VM-351G(TR) datasheet PDF, G3VM-351G(TR) amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-351G(TR) ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.