G3VM-351DY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3VM-351DY
Manufacturer
Omron Electronic Components
Package / Case
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-350V
Stock
278
In Stock :
278
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Solid State Relays
Package / Case :
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Max Output Current :
100mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Isolation Voltage :
5kV
Radiation Hardening :
No
Max Input Current :
20mA
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-20°C
Output Current :
100A
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Max Operating Temperature :
65°C
Voltage - Input :
1.63VDC
Series :
G3VM
Relay Type :
Relay
Termination Style :
Gull wing
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT SSR
Termination :
Gull wing
Output Type :
AC, DC
Voltage - Load :
0V~350V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
On-State Resistance (Max) :
35Ohm
Packaging :
Tube
Input Current :
20mA
Published :
2001
Throw Configuration :
SPST
Number of Pins :
4
Max Output Voltage :
350V
Mount :
Surface Mount
Resistance :
35Ohm
Max Input Voltage :
1.75V
Datasheets
G3VM-351DY
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-351DY from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SMD (0.300, 7.62mm), Mounting Type:Surface Mount, Circuit:SPST-NO (1 Form A), Number of Pins:4, G3VM-351DY pinout, G3VM-351DY datasheet PDF, G3VM-351DY amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-351DY ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.