G3VM-201G2(TR)
Mfr.Part #
G3VM-201G2(TR)
Package / Case
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Description
SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-200V
Voltage - Load :
0V~200V
On-State Resistance (Max) :
8Ohm
Max Input Voltage :
1.4V
Published :
Series :
G3VM
Resistance :
8Ohm
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT SSR
Max Input Current :
25mA
Max Operating Temperature :
85°C
Mount :
Surface Mount
Termination :
Gull wing
Load Current :
200mA
Package / Case :
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Number of Pins :
4
Max Output Current :
160mA
Max Output Voltage :
160V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input :
1.27VDC
Termination Style :
Gull wing
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Throw Configuration :
SPST
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Relay Type :
Relay
Datasheets
G3VM-201G2(TR)
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-201G2(TR) from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SOP (0.173, 4.40mm), Number of Pins:4, Circuit:SPST-NO (1 Form A), G3VM-201G2(TR) pinout, G3VM-201G2(TR) datasheet PDF, G3VM-201G2(TR) amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-201G2(TR) ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.