G3VM-201DR(TR05)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3VM-201DR(TR05)
Manufacturer
Omron Electronic Components
Package / Case
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
DA SIGNAL RELAY MOS FET RELAY
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Solid State Relays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Current :
700mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
Gull wing
Output Type :
AC, DC
Voltage - Input :
1.64VDC
RoHS Status :
RoHS Compliant
On-State Resistance (Max) :
2Ohms
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Load :
0V~200V
Supplier Device Package :
4-SMD
Series :
G3VM
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Package / Case :
4-SMD (0.300, 7.62mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
G3VM-201DR(TR05)
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-201DR(TR05) from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Circuit:SPST-NO (1 Form A), Package / Case:4-SMD (0.300, 7.62mm), Mounting Type:Surface Mount, G3VM-201DR(TR05) pinout, G3VM-201DR(TR05) datasheet PDF, G3VM-201DR(TR05) amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-201DR(TR05) ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.