G3VM-101LR(TR05)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3VM-101LR(TR05)
Manufacturer
Omron Electronic Components
Package / Case
4-SMD (0.165, 4.20mm)
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Solid State Relays
Forward Current :
50mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD (0.165, 4.20mm)
Voltage - Load :
0V~100V
Reach Compliance Code :
Unknown
Mount :
Surface Mount
On-State Resistance (Max) :
14Ohm
Relay Type :
Relay
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT SSR
Series :
G3VM
Termination :
SMD/SMT
Max Input Current :
50mA
Voltage - Input :
1.15VDC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Output Type :
AC, DC
Isolation Voltage :
1.5kV
Throw Configuration :
SPST
Max Output Current :
80mA
Max Input Voltage :
1.3V
Max Output Voltage :
1kV
Number of Pins :
4
Published :
Termination Style :
SMD (SMT) Tab
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
14Ohm
Datasheets
G3VM-101LR(TR05)
Introducing Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-101LR(TR05) from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SMD (0.165, 4.20mm), Number of Pins:4, Circuit:SPST-NO (1 Form A), Mounting Type:Surface Mount, G3VM-101LR(TR05) pinout, G3VM-101LR(TR05) datasheet PDF, G3VM-101LR(TR05) amp .Beyond Solid State Relays Omron Electronic Components G3VM-101LR(TR05) ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.